Jak wykonać ozdoby żeliwne?

Żeliwo ozdobne to surowiec, który w ostatnich latach zyskał znaczną popularność jako trwały i sprawdzony materiał, z którego wytwarzane są ozdoby żeliwne i inne przedmioty. Czym jest żeliwo? To stop żelaza z węglem i innymi domieszkami, stosowany między innymi do produkcji ozdobnych detali, wieszaków, klamek, figurek. Jak wykonać ozdoby żeliwne i gdzie je kupić? Sprawdź.

Dekoracje z żeliwa: jak powstają?

Proces powstawania dekoracji żeliwnych jest dość prosty – rozgrzany, półpłynny stop jest bowiem wylewany do specjalnej formy, a następnie szybko schładzany. W ten sposób powstają różne dekoracje, jedno- i dwustronne, na przykład: wieszaki, ramki, podstawki, zawieszki, świeczniki, dzwonki i wiele innych, nietuzinkowych wyrobów. To właśnie dzięki takim niewielkim, kunsztownie wykonanym dodatkom wnętrza nabierają charakteru.

Przedmioty żeliwne przyciągają wzrok, ponieważ są starannie wykończone, z dbałością o każdy detal. W procesie obróbki żeliwo ozdobne poddawane jest różnym zabiegom, takim jak: szlifowanie, malowanie, przecieranie lub frezowanie. Po ręcznej, precyzyjnej obróbce żeliwne dekoracje zyskują niepowtarzalny wygląd oraz indywidualny charakter. To dzieła sztuki, dostępne na rynku w niewielkich ilościach.

Kunsztowne ozdoby żeliwne od Dąstal

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat technologii wyrobu żeliwnych dekoracji i szukasz niebanalnych ozdób do swojego domu? Odwiedź sklep internetowy Dąstal i wybierz stylowe rękodzieło, ściśle dopasowane do Twojej aranżacji. Dąstal stawia na wysokiej jakości wyroby z żeliwa, metalu i wielu innych, trwałych materiałów, które idealnie uzupełniają wystrój modnych, klasycznych i nowoczesnych wnętrz.

Żeliwne dekoracje Dąstal to gratka dla klientów, poszukujących ozdób odlewanych, współczesnych i stylizowanych na antyki. Sklep współpracuje wyłącznie ze sprawdzonymi, uznanymi rękodzielnikami i markami, specjalizującymi się w wyrobie dekoracji żeliwnych.

Author: skorekmeble.pl