Koszt budowy własnego domy

Koszt budowy nowego domu od podstaw może okazać się dla niektórych barierą nie do przekroczenia. Ale czy warto czekać z tą decyzją…myśląc sobie poczekam kilka lat, zaoszczędzę trochę groszy i zacznę budowę.

Nic jednak mylnego z statystyk wynika że z roku na rok całościowe koszty budowy domu wzrastają o kilka procent, więc jeśli teraz nie podejmiemy odpowiedniej decyzji z każdym rokiem będziemy tracić więcej. Im szybciej podejmiemy decyzję o budowie własnego domu tym szybciej na przestrzeni lat będziemy zyskiwać oszczędności. Nie ma się co oszukiwać wynajmowanie mieszkania przez całe życie nie wiąże się z cele. Przecież skoro koszty budowy domu wzrastają, koszty działek idą w górę to czy koszt wynajmu mieszkania nie pójdzie w górę? Oczywiście że będzie wzrastał.

Dlatego nie ma co długo zwlekać z tą decyzją. Według statystyk budowa domu mającego 100 m2 będzie kosztować nas lekko ponad 250 tysięcy złotych, uwzględniając w tym stan surowy otwarty, stan surowy zamknięty oraz stan deweloperski. Nawet gdy nie posiadamy takich środków finansowych i gdyby coś poszło nie tak, zawsze można dokonać sprzedaży działki wraz z niedokończonym domem. Dlatego nie ma zbyt wielkiego ryzyka i warto spróbować walczyć o własną przyszłość.

Author: skorekmeble.pl