Meble białe i sosnowe, czyli jak urządzić wnętrze w stylu skandynawskim

Styl skandynawski od wielu lat króluje w polskich domach i biurach. Jego uniwersalny charakter i jasne wykończenie odpowiadają gustom Polaków, którzy dają temu wyraz wybierając do swoich wnętrz meble białe i sosnowe, oraz odpowiadające im skandynawskie dodatki.

  1. Meble sosnowe typowe dla stylu skandynawskiego

  2. Meble białe do kuchni

  3. Biurko skandynawskie idealne do biura

Skandynawia kojarzy się z chłodem, jednak wnętrza w stylu skandynawskim wcale takie nie są. Dla tamtejszych mieszkańców mają stanowić antidotum na problemy związane z brakiem słońca i niską temperaturą, więc wnętrza te są ciepłe i przytulne, a jednocześnie bardzo jasne i nowoczesne.

Meble sosnowe typowe dla stylu skandynawskiego

Styl skandynawski odwołuje się głównie do natury i kolorów ziemi. Dominuje w nim więc drewno i cegła, a także materiały imitujące ich wzory i fakturę. Typowe dla tego stylu są meble sosnowe lub z bielonymi, przecieranymi frontami. Cechuje je prosta konstrukcja i lekki wygląd, dlatego meble te nie przytłaczają wnętrza, nawet jeśli w niewielkim pomieszczeniu ustawi się ich pokaźną ilość. Meble skandynawskie doskonale sprawdzają się w każdym wnętrzu, ponieważ wyglądają stylowo i nowocześnie, szczególnie jeśli fronty będą gładkie i wykończone z połyskiem. Dodatkiem do nich mogą być nowoczesne uchwyty, choć coraz częściej można spotkać meble bezuchwytowe, otwierane na dotyk.

Meble białe do kuchni

Biel to dominujący kolor w stylu skandynawskim, który pojawia się nie tylko na meblach do pokojów dziennych i sypialni, ale również w kuchni. Kuchenne meble białe są bardzo stylowe, a dodatkowo łatwo je połączyć z dowolnymi dodatkami. Wyglądają perfekcyjnie z drewnianą podłogą lub płytkami imitującymi drewno, a także w połączeniu z drewnianymi blatami. Jeśli w mieszkaniu znajduje się kuchnia otwarta na salon, takie połączenie będzie doskonale się prezentować i z łatwością dopasuje się do mebli w salonie. Aby przełamać monotonię białych mebli można wykorzystać kolorowe dodatki, nie tylko te z naturalnych materiałów, ale również metalowe, szklane, a nawet plastikowe. W tej roli doskonale sprawdzają się wiszące lampy i kinkiety.

Biurko skandynawskie idealne do biura

Styl skandynawski z powodzeniem gości również w biurach. Jest reprezentacyjny i ponadczasowy, a dzięki praktycznym dodatkom pozwala na urządzenie funkcjonalnej przestrzeni do pracy. Biurko skandynawskie w połączeniu z nowoczesnym krzesłem dobrze się prezentuje, dlatego całe wnętrze zyskuje elegancki, profesjonalny charakter.

 

Author: skorekmeble.pl