Meble do garderoby – organizacja i przechowywanie ubrań w stylowy sposób

Meble garderobiane są jednymi z najważniejszych elementów wyposażenia każdej szafy. Pozwalają one na efektywne i estetyczne przechowywanie wszystkich naszych ubrań. W artykule przedstawimy kilka praktycznych wskazówek dotyczących organizacji oraz przechowywania ubrań w stylowy sposób.

 1. Dobierz meble do wymiarów garderoby
  Przy wyborze mebli do garderoby należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na ich wymiary i dostosować je do wymiarów szafy. Nieprawidłowo dobrana szafka lub regał powoduje, że przestrzeń w garderobie jest niewykorzystana lub zaburza efektywność organizacji miejsca.

 2. Zadbaj o optymalną ilość półek i szuflad
  W szafie powinno znajdować się odpowiednie dla nas ilości półek i szuflad. Dzięki nim zyskujemy większą przestrzeń do przechowywania ubrań i akcesoriów. Liczba półek oraz szuflad powinna być dostosowana do naszych indywidualnych potrzeb. Właściciele dużej ilości koszul np. mogą wybrać więcej półek, by każda z nich mieściła tylko jedną sztukę.

 3. Stwórz przestrzeń na ubrania wieszane
  Ubrania wieszane powinny być przechowywane w specjalnych miejscach. Dzięki temu posłużą nam przez dłuższy czas i nie ulegną zniszczeniu. Do przechowywania ubrań wieszanych idealne są wieszaki do garderoby, które pozwalają na efektywną organizację i oszczędność miejsca. Wieszaki ze specjalnymi zaczepami chronią ramiona ubrań przed zagnieceniami.

 4. Wykorzystaj uchwyty na krawaty i paski
  Kolejnym niezwykle istotnym elementem wyposażenia garderoby są uchwyty na krawaty i paski. Pozwalają one na przechowywanie tych elementów garderoby w uporządkowany sposób oraz chronią je przed deformacją czy zagnieceniem.

 5. Zadbaj o estetyczny wygląd mebli w garderobie
  Meble do garderoby powinny nie tylko zapewniać funkcjonalność ale również wygląd, który będzie komponował się z wystrojem całego pomieszczenia. Ciekawe propozycje oferują meble w stylu skandynawskim jak np. szafki z drzwiczkami z mieszanymi kolorami. Meble zwracające uwagę wykończeniem: lakierowanym na błysk lub mat, szkłem, frontami z lustra również świetnie się sprawdzą w wyposażeniu garderoby.

Podsumowując, każda garderoba powinna być tak zaprojektowana, aby była wygodna i praktyczna w użytkowaniu. Odpowiednio dobrana i wykonana meblowa aranżacja to klucz do efektywnego wykorzystania przestrzeni w szafie oraz zachowania estetyki i organizacji ubrań.

Author: skorekmeble.pl