Monochromatyczne też może być ładne

Sformułowanie „szare wnętrze” nie wywołuje najczęściej pozytywnych skojarzeń. Chcemy, aby nasze domy i mieszkania były stylowe, eleganckie i unikatowe, a nie pospolite i bez wyrazu. Wbrew pozorom to właśnie monochromatyczne wnętrza, a nie kolorowe i kontrastowe farby pozwolą nam wyczarować pomieszczenie marzeń.

 

Jeden kolor jest sexi

Kolory są czymś co nadaje naszemu wnętrzu wyrazu, charakteru, podkreśla nasz indywidualny charakter i życiowe preferencje. Dzięki nim sprawić, że różne pomieszczenie będą pełnić odmienne funkcje. Jedne będą napełniać nas energią i motywować do kreatywnej pracy, inne pozwolą szybko znaleźć ukojenie i spokój po męczącym dniu. Jednak niektóre połącznie kolorów w jednym pomieszczeniu mogą wywoływać efekt chaosu. Podobnie zbyt wiele różniących się od siebie kolorystycznie pomieszczeń obok siebie może wywoływać podobne wrażenia.

Moda przemija

Pamiętasz sukienkę kupioną jeszcze rok temu? Wtedy była krzykiem mody, niestety dziś jest już po prostu nieaktualna. Podobnie jest z kolorami wnętrz – modne w danym sezonie barwy, już rok później mogą takie nie być, a przemalowywanie całego mieszkania rok w rok, może być przecież nużące.

Co zrobi

O wiele lepsze efekty przyniesie Ci zdecydowanie się na monochromatyczne wnętrza wzbogacone o wzorzyste dodatki. Aksamitne zasłony, mięciutkie pledowe koce, poduszeczki i malutkie artystyczne kompozycje utrzymane w podobnej kolorystyce co reszta mieszkania to świetne rozwiązanie. Bez obaw – dzięki temu, że wyżej wymienione dodatki mogą mieć różne wzory lub faktury w mieszkaniu nigdy nie zapanuje nuda. Utrzymując wszystko w jednej, spójnej kolorystyce możesz pozwolić sobie na zagranie kształtami dodatków, które pewnie nie byłyby tak widoczne i kolorowym gąszczu.

Monochromatyczny to nie szary!

Opisując monochromatyczne wnętrza nie mamy na myśli, szarych i ponurych ścian. Nie ma też mowy tylko o jednym kolorze. Chodzi o to, aby kolory położone na ścianach, były stonowane i nie różniące się od siebie w agresywny sposób, jak może to mieć miejsce przy wyborze dwóch całkowicie różnych kolorów. Twoje monochromatyczne wnętrze może składać się z jaśniejszych lub ciemniejszych odcieni szarości i grafitów, brązów, beżów, błękitów i wielu innych barw. Pamiętaj, aby dobierać do siebie kolory w odpowiedni sposób i być w swoim wyborze konsekwentnym.

 

Author: skorekmeble.pl