Wersalki rozkładane w stylu klasycznym

Styl klasyczny wbrew pozorom od wielu lat nie wychodzi z mody, a jedynie przybiera nieco bardziej nowoczesną formę. Dziś wciąż jest to jeden z najchętniej wybieranych stylów aranżacji współczesnych mieszkań. Charakteryzuje go przywiązanie do tradycyjnych surowców i rozwiązań, ale z lekkim naciskiem na elegancję niczym z babcinego salonu w kamienicy.

Czy wersalka pasuje do stylu klasycznego?

Dwuosobowa lub trzyosobowa sofa z funkcją spania rozkładana systemem klik-klak to jeden z najbardziej znanych systemów rozkładania wersalki do funkcji spania, wciąż bardzo chętnie wykorzystywanych w nowoczesnych wnętrzach. Jeśli chcesz urządzić swój salon w sposób praktyczny, aby mógł nocami zmieniać się w sypialnię dla gospodarzy, a w dzień był eleganckim pokojem dziennym i dobrze reprezentował Twój gust, wybierz wersalkę w stylu klasycznym. Duży wybór mebli w tej kategorii sprawia, że nawet gdy wybierzesz typowy mebel o klasycznej formie, to po rozłożeniu okaże się, że spełnia on wiele nowoczesnych funkcji.

Jaką wersalkę wybrać?

W stylu klasycznym dominują przede wszystkim wysokiej jakości obicia – skóra, ewentualnie bardziej szorstka, ale za to solidna tapicerka. Ważne, aby siedzisko i oparcie były miękkie, opływowe i mięsiste, wówczas idealnie będą sprawiały wrażenie mebla, na którym aż chce się usiąść i wypocząć. Oprócz tego warto, aby wersalki rozkładane w stylu klasycznym miały liczne grube poduszki – dzięki nim w salonie robi się od razu dużo bardziej przytulnie. Kanapa w stylu klasycznym powinna się charakteryzować stonowanym, jasnym kolorem – na przykład beżem, brązem lub szarością. Wówczas w otoczeniu można zastosować bardziej odważne kolory – srebro lub złoto, ciemny brąz, czerń lub inne. Ważne, aby kanapa podobała się przede wszystkim jej właścicielom, ale również aby nawiązywała stylem do ich gustu i pasujących obecnie trendów. Dzięki wyborowi kanapy w stylu klasycznym z funkcją spania, można uzyskać super efekt połączenia czegoś pięknego i ponadczasowego, który jest tak bardzo pożądany.

Author: skorekmeble.pl