Wprowadź trochę świeżego powietrza do swojej kuchni!

Gdy remontujemy swoje mieszkanie, bądź budujemy nasz wymarzony dom zawsze staramy się stworzyć taki klimat, byśmy czuli się w nim odpowiednio. Szukamy inspiracji przeglądając masę katalogów, jednak zapominamy zawsze o naszej intuicji, jak i w nadmierny sposób słuchamy się “ekspertów”, którzy za nas lepiej wiedzą co konkretnie kupić i jakim stylem się posługiwać. W naszym dzisiejszym tekście postaramy Ci się podsunąć parę praktycznym rad byś stworzył pomysł na odnowienie kuchni według Twoich upodobań!

Ekstrawertyczny styl

Jeżeli jesteś, bądź oboje jesteście ekstrawertykami, którzy widzą w każdym przedmiocie szansę na wyrażenia własnym poglądów czy opinii, to warto postarać się o też taki styl w waszej kuchni. Rynek jest bogaty w takie meble jakie sobie zażyczycie. Macie wiele pamiątek z podróży i kochacie kontrast kolorów? Wiedz, że taki styl jest dla was!

Dobierz meble w taki sposób, by kontrastowały z kolorem ścian. Postaraj się, by duża liczba kolorów odwzorowywała wasze temperamenty. Postaraj się o taki wystrój, by przedmioty, które ustawicie na różnych meblach były jak najbardziej odjechane; nie zakładajcie czy coś do siebie pasuje czy nie, tylko po prostu to zróbcie, tak by wam było dobrze.

Ciekawym rozwiązaniem takiego stylu jeżeli chodzi o podłogę są kolorowe mozaiki, które będą współgrać ze stylem przez was zastosowanym. Nie będziemy wam podawać jaki motyw macie wybrać, bo jest ich wiele: po kwiaty aż do inspiracje bliskowschodnie. Zadbajcie o to, by były odwzorowaniem waszych charakterów.

Introwertyczny styl

Jeżeli jesteś, albo jesteście osobami o introwertycznym charakterze, które być może nie zwracają uwagi na kolorystykę mebli czy też podłogi, to rekomendujemy wam minimalistyczny styl. Jasne barwy będą was uspokajać, a w połączeniu ze maksymalistycznym wykorzystaniem mebli, których nie powinno zbyt dużo będą tworzyć niepowtarzalny klimat.

Co do podłogi, to jest wiele rozwiązań. Osobiście rekomendujemy jasne płytki, które w połączeniu z jasnymi kolorami mebli będą tworzyć styl na modłę szwedzkich inspiracji pokazujących chłód i jak i spokój ducha. To dobra forma oszczędności, aczkolwiek nie zawsze. W przypadku tego stylu można zastosować podłogę betonową; beton artystyczny staje się coraz częstszą formą wykorzystywaną w domach i jest w pełni bezpieczny i jest łatwy w utrzymaniu, o wiele łatwiej niż niektóre panele czy inne materiały.

Author: skorekmeble.pl